https://www.freecontoseroticos.com

Converse bude vždycky v móde

0 3 389

Converse logo

Converse je americká spoločnosť špecializujúca sa na výrobu a predaj  obuvi. V ponuke tejto značky je okrem bežnej aj špecializovaná športová obuv. Converse je v súčasnosti dcérskou spoločnosťou ďalšieho športového giganta Nike.

Converse je známa najmä svojou klasickou hviezdou. V nedávnej minulosti firma žalovala niekoľko ďalších spoločností z dôvodu porušenia ochrannej známky. Hlavné sídlo spoločnosti za značkou Converse je v Bostone. Odtiaľ firma riadni svoju pôsobnosť vo viac ako stovke krajín po celom svete.

Z histórie značky

Vo veku 47  Marquis Mills Converse založil spoločnosť venujúcu sa výrobe obuvi. V takomto pokročilom veku však nešiel do ničoho neznámeho. Pán Converse predtým roky pracoval ako manažér v inej obuvníckej spoločnosti. Stalo sa tak v meste Malden (neďaleko Bostonu) už v roku 1908. Vtedajšie topánky sa na tie dnešné moderné veľmi nepodobali. Jeho novozaložená firma spočiatku nevyrábala celé topánky. Špecializovala sa na gumené podrážky pre detskú, dámsku a pánsku obuv.

Športovú, a najmä tenisovú obuv, začal pán Converse vo svojej firme vyrábať až v roku 1915. Najdôležitejší moment histórie spoločnosti však prišiel v roku 1917, kedy bola predstavená basketbalová obuv All Star.  O päť rokov neskôr firma najala Chucka Taylora. Skutočného basketbalistu, ktorý mal All Star tenisky propagovať  a predávať. Pred sto rokmi nebolo také ťažké a najmä drahé si kúpiť podporu basketbalistu. Dnes už klasické členkové tenisky All Star Chuck podporoval až do svojej smrti v roku 1967.

Počas druhej svetovej vojny Converse vyrábala gumenú obuv a odevy najmä pre armádu. Toto do určitej miery ovplyvnilo aj povojnovú produkciu. Počas 50-tych a 60-tych rokov sa značke Converse podarilo dosiahnuť štatút kultúrnej ikony. Nikto si v tých časoch nevedel predstaviť tenisky bez tejto značky.

Kým v 60-tych rokoch mala značka Converse na americkom trhu prakticky monopol, ďalšia dekáda bola charakterizovaná najmä rastúcou konkurenciou od domácich aj zahraničných výrobcov. Converse sa musela vyrovnať z novými hráčmi ako Nike, Adidas, Puma či Reebok. Jednou z najväčších zmien z tohto obdobia bola situácia v NBA – populárnej Národnej basketbalovej lige. Converse zrazu nebola jediným dodávateľom obuvi pre túto súťaž.

Ak 80-te roky boli zlé, 90-te boli katastrofálne. Spoločnosti sa nedarilo zastaviť pokles podielu na trhu. Všetko toto vyvrcholilo v roku 2001, kedy Converse požiadala o bankrot.

V roku 2003 značku Converse kúpila spoločnosť Nike. Stálo ju to 309 miliónov dolárov.

Produktové línie

Converse nepatrí medzi obrovské značky, ktoré by pre svoj predaj potrebovali niekoľko ďalších podznačiek. Veď samotná Converse patrí Nike.

Converse tak predáva svoje výrobky pod týmito značkami:

 • All Star
 • Cons
 • Jack Purcell

 

Medzi dôležité módne kolekcie značky patria:

 • John Varvators
 • Andy Warhol
 • Skateboarding
 • First string
 • Chuck Taylor All
 • Black wash
 • Fresh colors
 • Classic colors

 

Predajne

Oblečenie a topánky značky Converse si mConverse predajňaôžete kúpiť prakticky kdekoľvek na svete. Spoločnosť udáva, že svoj tovar distribuuje až do 160 krajín sveta. To sú takmer všetky.

Značka Converse je však napriek svojmu globálnemu dosahu prítomná najmä doma v Spojených štátoch amerických.  Tu prevádzkuje 75 vlastných predajní. Vo svete sú predajne Converse prevádzkované najmä na základe frančízy.

Na Slovensku nebudete mať problém si kúpiť oblečenie či obuv tejto značky. Samostatné predajne však u nás nenájdete.

Converse prevádzkuje vlastný internetový obchod na adrese Coverse.com. Nanešťastie tento eshop sa nevzťahuje na Slovenskú republiku a nakupovať v ňom nemôžete.

Zanechajte odpoveď

Your email address will not be published.

tamilkamaverisex.com grind the floor.
www.kambimalayalamkathakal.cc breakfast fucked from behind.
https://mysexstory.pro/