https://www.freecontoseroticos.com

Adidas – najznámejší nemecký výrobca športového oblečenia

0 38 353

Adidas logo

Adidas je nemecká nadnárodná spoločnosť, ktorá vyrába a predáva  športovú obuv, oblečenie a množstvo doplnkov. Adidas je najväčším výrobcom športového oblečenia a obuvi v Európe. V celosvetovom meradle je na tom lepšie iba americká spoločnosť Nike. Ročný predaj dosahuje okolo 15 miliárd dolárov.

Adidas vlastní vo svete módy jedno z najznámejších log. Tri rovnaké pruhy sú známym identifikátorom tejto značky.

Firma sídli v bavorskom meste Herzogenaurach.

Svojou štruktúrou je Adidas holding. Do tohto holdingu patria aj ďalšie svetovo známe značky ako Reebok, Rockport alebo Runtastic.

Z histórie

História značky Adidas patrí medzi tie najzaujímavejšie, a to nielen vo svete módy. Príbeh Adidasu je rodinným príbehom dvoch bratov.

Na začiatku bola rodina Dasslerovcov. Rudolf Dassler začal vyrábať športovú obuv v práčovni jeho mamy. Adolf (Adi) Dassler sa k nemu neskôr pridal. Spolu vytvorili firmu Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Všetko toto sa udialo v medzivojnovom období. Po skončení prvej svetovej vojny boli podmienky v Nemecku zložité. Dielňu mali v práčovni. Výpadky elektrického prúdu neboli žiadnou raritou. Športová obuv z dielne bratov Dasslerovcov sa však stala veľmi populárnou už pred začiatkom druhej svetovej vojny. Veľký podiel na raste popularity ich výrobkov mala aj olympiáda, ktorá sa pred vojnou konala v Nemecku.

Tento rodinný príbeh však nemá šťastný príbeh. Adolf a Rudolf Dasslerovci sa po skončení druhej svetovej vojny rozhádali natoľko, že nedokázali spolu existovať v jednej firme. V roku 1947 došlo k rozdeleniu rodinnej spoločnosti. Rudolf Dassler si založil firmu Ruda (neskôr bola premenovaná na Pumu). Adolf Dassler sa rozhodol pokračovať v biznise pod značkou Adidas (ADI DASsler).

Rozdelením pôvodnej firmy sa začalo dlhoročné súperenie dnes už dvoch svetovznámych značiek Pumy a Adidasu. Rivalita týchto značiek bola najlepšie viditeľná v ich rodnom meste Herzogenaurach. Toto mesto sa neraz nazývalo aj „mesto sklonených hláv“, keďže obyvatelia sa delili na priaznivcov Adidasu či Pumy a sklonením hlavy sa navzájom kontrolovali.

Súčasťou súperenia boli aj dva miestne futbalové klubly – Adidas sponzoroval klub ASV Herzogenaurach. Puma podporovala zase 1 FC Herzogenaurach.

90. roky minulého storočia boli pre Adidas pomerne problematické. Firma bola veľmi blízko bankrotu. Niekoľkokrát zmenila majiteľa, avšak nakoniec sa jej podarilo vrátiť do čiernych čísel a nasadnúť na vlnu globalizácie.

Produktové línie značky Adidas

Adidas predáva všetky svoje výrobky pod hlavnou značkou. Holding Adidasu vlastní niekoľko ďalších značiek ako napríklad Reebok.

Adidas vyrába obuv, oblečenie a rôzne doplnky pre najrôznejšie športy:

 • beh – značka ponúka niekoľko druhov bežeckej obuvi vrátane Energy-boost
 • futbal – jeden z hlavným športov značky. Firma sponzoruje aj tieto tímy: Bayern Mníchov, Real Madrid, Valencia, Benfica Lisabon, Chelsea, Miláno, Manchester United či Juventus Turín. Adidas je aj hlavným sponzorom FIFA majstrovstiev sveta.
 • tenis – značka sponzoruje Andyho Murraya (ročne dostáva okolo 4 milióny eur)
 • golf
 • kriket
 • basketbal
 • rugby
 • pozemný hokej

 

Adidas dizajnuje a predáva aj sandále, voňavky, tašky, okuliare, čiapky či krémy.

Na predaj týchto produktov využíva subznačky ako:

 • Adilette
 • Santiossage
 • Adissage

 

Predajne

Adidas má po celom svete niekoľko stoviek vlastných predajní. Teda obchodov, ktoré priamo vlastní. Ďalšie stovky fungujú na základe frančízy. Potom sú tu tisíce predajní, ktoré predávajú výrobky Adidas na základe rôznych zmlúv.

Adidas obchod

Firma prevádzkuje aj internetový obchod. Nájdeteho na adrese Adidas.com. Ak sa pripájate zo Slovenska, tak budete hneď presmerovaný na Adidas.sk. Veľkým plusom je, že tento eshop je plne preložený do slovenčiny. Nakupovanie je tak skutočne bezproblémové.

Nemusíte sa však spoliehať na internet. Veci značky Adidas kúpite v každom slovenskom meste. Na adrese discover.adidas.sk/storefinder/ nájdete prehľadný vyhľadávač obchodov so sortimentom Adidas vo vašom okolí.

Zanechajte odpoveď

Your email address will not be published.

tamilkamaverisex.com grind the floor.
www.kambimalayalamkathakal.cc breakfast fucked from behind.
https://mysexstory.pro/