https://www.freecontoseroticos.com

Široká ponuka módnej značky Mexx

0 3 292

Mexx Logo

Mexx je medzinárodná módna značka, ktorá predáva oblečenie a módne doplnky pre ženy, mužov a deti. Na Slovensku je táto značka známa najmä svojimi parfumami. Firma má centrálu v holandskom Amsterdame a celosvetovo zamestnáva okolo 4 tisíc ľudí. V súčasnosti je firma v tureckom vlastníctve a prebiehajú v nej výrazné zmeny.

Z histórie značky

Globálne módne značky sa tradične rodia v takých krajinách ako Taliansko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Spojené štáty americké či Japonsko. Sem-tam sa však nájde nejaká výnimka. Do tejto kategórie patrí aj značka Mexx. Jej pôvod je potrebné hľadať v Holandsku. Presnejšie v Amsterdame.

Rattan Chadha a niekoľko jeho partnerov v podnikaní navrhovali a vyrábali módu. Svoje produkty dodávali do holandských obchodných domov. Časom sa im podarilo vytvoriť dve značky Moustache (v preklade fúzy) pre mužov a Emanuelle pre ženy. Prišiel však čas, kedy sa Rattan Chadha rozhodol vytvoriť značku, s ktorou zabojuje o priazeň ďaleko väčšieho publika.

Za vznikom značky Mexx je zaujímavý príbeh, ktorý sa firma snaží dnes cez marketing aj predať. Názov vznikol zo začiatočných písmen dvoch spomínaných značiek M(oustache) a E(manuelle). Zvyšné dve písmená „x“ symbolizujú bozky. Mexx svoju značku teraz prezentuje práve cez tieto bozky. Značke vraj pomohli k vzniku bozky.

V roku 2001 bola spoločnosť za značkou Mexx predaná do Spojených štátov amerických. Riadenia značky sa chopila spoločnosť Liz Claiborne. Od roku 2012 až do dnešného dňa si Mexx prechádza veľmi ťažkým obdobím. Firma vykazovala niekoľko rokov stratu. Formálne aj skrachovala. Značku však kúpila turecká firma a celý biznis úspešne oživila. Eroglu Holding kúpil značku a podarilo sa mu udržať množstvo obchodov zo siete Mexx. Budúcnosť firmy je tak stále nejasná. Bežných zákazníkov však tieto turbulencie v spoločnosti veľmi neovplyvnia. V obchodoch stále nájdu rovnaké odevy a rôznorodé módne doplnky.

Produktové línie značky

Mexx ponúkal vždy iba základnú produktovú líniu, ktorá bola rozdelená pre ženy, mužov a deti.  Produktové portfólio bolo relatívne široké. Okrem bežnej módy ste v ponuke Mexxu mohli nájsť aj  módne dolnky ako kravaty, kabelky, ale aj parfumy, koberce či posteľnú bielizeň. V ponuke sú aj rámy dioptrických okuliarov a slnečné okuliare. Tieto produkty však nepatria priamo do sortimentu Mexxu. O ich výrobu a predaj sa stará nemecká spoločnosť OWP, ktorá na ne má licenciu.

Predajne

Mexx má po celom svete spolu okolo 600 predajní. Z tohto približne 300 má priamo pod svojou kontrolou. Ďalších cca 300 funguje na základe frančízy.

Mexx pôsobí najmä v Európe. Má však aj niekoľko predajní v Ázii a Južnej Amerike (v Argentíne, a aj to len jednu). Najviac obchodov Mexx je v Nemecku. Nájdete ich tu cez 250. Na druhom mieste v počte predajní je Grécko (cca 190). Firma má výrazné obchodné zastúpenie aj Rusku, Švédsku, Nórsku či Fínsku.

Horšie je to už s dostupnosťou predajní Mexx na Slovensku. Nájdete tu iba jeden obchod – v Bratislave. Pokiaľ by ste si však chceli pozrieť viacero predajní Mexx, môžete sa vybrať do susedného Rakúsku. Naši západní susedia si môžu vyberať až zo 16 predajní Mexxu.

Absencia predajní nejakej značky zvyčajne nie je veľkou prekážkou v nakupovaní. Väčšina svetových značiek má v prevádzke vlastný internetový obchod. Mexx síce má vlastnú internetovú stránku, nájdete ju na adrese Mexx.com, darmo by ste však na nej hľadali odkaz na internetový obchod.

Oficiálny predaj značky Mexx na internete je v prevádzke cez partnerov iba v troch krajinách – v Nemecku, Francúzsku a Holandsku.

Zanechajte odpoveď

Your email address will not be published.

tamilkamaverisex.com grind the floor.
www.kambimalayalamkathakal.cc breakfast fucked from behind.
https://mysexstory.pro/