https://www.freecontoseroticos.com

H&M – synonymum modernej módy

0 3 802

H&M logo

H&M je švédska nadnárodná spoločnosť známa predajom módy pre ženy, mužov, teenagerov a deti. Celý názov spoločnosti je H & M Hennes & Mauritz AB.  H&M je značka pohybujúca najmä na poli tzv. rýchlej módy. Rýchla móda je v podstate synonymum modernej módy.

Pri súčasnej móde ani tak nezáleží na kvalite oblečenia ako na tom, aby reflektovala aktuálne trendy. Najväčším rozdielom oproti minulosti je to, že módne trendy sa menia neuveriteľne rýchlo. Čo bolo trendy včera, môže byť už dnes out. V súčasnom módnom biznise tak vyhrávajú značky, ktoré dokážu nastupujúce trendy rýchlo odhaliť a čo možno najrýchlejšie ich dostať do obchodov. H&M je v tomto ohľade jednou z najúspešnejších svetových módnych značiek.

Ročný obrať značky H&M je okolo 15 miliárd eur. To je naozaj slušné číslo. H&M navyše dáva po celom svete prácu 132 tisícom ľudí. H&M je druhý najväčší predajca módy na svete – hneď po španielskej spoločnosti Inditex, ktorá je známa najmä svojou značkou Zara.

Z histórie značky

Zakladateľom značky H&M je  Erling Persson, ktorý krátko po druhej svetovej vojne dostal skvelý nápad. Rozhodol sa predávať módne oblečenie za dostupné ceny. V roku 1948 si otvoril prvú predajňu vo švédskom meste Västerås. Na začiatku by ste v jeho predajni našli iba dámske oblečenie, ktoré nieslo švédsky názov „hennes“, čo by sme do slovenčiny mohli preložiť ako „pre ňu“.

V roku 1968 Erling Persson kúpil konkurujúceho predajcu módy s názvom Mauritz Widforss. Touto kúpou Persson získal aj širokú ponuku pánskeho oblečenie. Z tejto akvizície vznikla aj dnes už slávna značka – Hennes & Mauritz.

Do zahraničia sa značka H&M prvý krát  vydala v roku 1964, kedy bola otvorená predajňa v Nórsku. Zo Škandinávie sa značka H&M dostala až v roku 1976, kedy bola otvorená predajňa v Londýne. V 80-tych rokoch H&M expanduje do Nemecka a krajín Beneluxu.

V roku 2000 bola otvorená predajňa v New Yorku a Španielsku. Rok 2007 je rokom útoku na ázijské trhy. Postupne boli otvorené predajne v Hong Kongu, Shanghaji a Tokyu. V roku 2009 H&M vstupuje na ruský trh.

Produktové línie a módne kolekcie

Okrem hlavnej  značky H&M firma využíva aj päť ďalších značiek:

Veľmi zaujímavým prístupom k marketingu je využívanie rôznych dizajnérskych hostí. H&M tak ponúka módne kolekcie či produktové línie asociované so mnohými slávnymi svetovými celebritami.

H&M takýmto spôsobom spolupracovali so slávnym svetovým módnym návrhárom Karlom Lagerfeldom.

K ďalším významným menám, ktoré sa spojili s H&M patria:

 • Stella McCartney
 • Madonna
 • Roberto Cavalli
 • Beyoncé – bola tvárou značky H&M v lete roku 2013

Predajne

H&M v súčasnosti pôsobí  takmer  v 60 krajinách svete, kde prevádzkuje neuveriteľných 3500 obchodov. Do tohto čísla musíme radiť hlavnú značku a niekoľko sekundárnych značiek. Najväčšiu expanziu svojej predajnej siete H&M v súčasnosti  zaznamenáva vo Východnej Ázii.

H&M predajňa

Najviac predajní má H&M v Nemecku (450). V susednej Českej republike môžete nakupovať v 45 predajniach. Na Slovensku je to 17 predajní.

Predajne H&M nájdete v nasledujúcich slovenských mestách:

 • Bratislava – 6 predajní
 • Trnava
 • Levice
 • Nitra
 • Trenčín
 • Bojnice
 • Žilina
 • Banská Bystrica
 • Poprad
 • Spišská Nová Ves
 • Košice – 2 predajne

Pokiaľ to máte do všetkých týchto miest ďaleko, nezúfajte. K dispozícii máte internetový obchod, ktorý nájdete na adrese Hm.com. Dobrou správou je, že tovar je bez problémov posielaný na Slovenko a celý eshop je preložený do slovenčiny. Tento web môžete použiť aj ako online katalóg.  Hm.com  umožňuje vyhľadanie najbližšej kamennej predajne.

Zanechajte odpoveď

Your email address will not be published.

tamilkamaverisex.com grind the floor.
www.kambimalayalamkathakal.cc breakfast fucked from behind.
https://mysexstory.pro/